Kulturní a sportovní vyžití v létě naleznete:

v blízkém Deštném v O.h. (jízdárna, tenisové kurty, krytý bazén, bary, bowling, lanový park, půjčovny lyží a SNB, půjčovky adventure - čtyřkolky, térénní běžky,  diskotéky) v Dobrušce (kino, krytý plavecký areál, sauna, koupaliště, masáže, posilovna, knihovna, muzeum, kulturní dům, stadion) v Opočně (venkovní koupaliště Broumar, tenisové a fotbalové hřiště, zimní stadion, zámek), v Novém Městě n. M. (zámek), ve Dvoře Králové n.L. (ZOO), v Náchodě (zámek), Česká Skalice – Rozkoš - jachting. K vidění stojí i pevnosti Dobrošov, Hanička, Skutina. Polsko-Kudowa Zdrój – Aquapark Vodní svět, lázeňské městečko, Muzeum hraček, Muzem žab (dřevěných, plastových, – 3.000 exponátů), Svět lan, lov pstruhů a smažírny, Bludné skály - skalní bludiště a labirint, atd., Karlów - Polsko - Dinopark.

Obec SEDLOŇOV má ideální podmínky jak pro letní tak i pro zimní pro rekreaci. Malebnou lesnatou krajinu vhodnou pro pěší a cyklo turistiku, v zimě svahy na lyžování. V katastru obce jsou dvě velkoplošné rezervace, Prales Bukačka a Sedloňovský vrch, Velká Deštná, Vrchmezí,  (území od 620 m nad mořem stoupá až do výšky 1050 m) se vzácnými rostlinami a zachovaným lesem. Lesy jsou protkány cestami s turistickým značením. Navštívit můžete chatu Šerlišský Mlýn, Masarykovu chatu atd.  

 

V zimě u nás najdete ideální podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. Pro naše hosty poskytujeme slevu na skipasy a další služby v okolí.

  • Ski areál Sedloňov je vhodný pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře s veškerým zázemím (ski servis, půjčovna lyží i dětská školička, bufet s občerstvením). Malý dětský vlek - nekonečné lano - využijí Vaše děti i začátečníci.
  • Ski areál v Deštném v O.h. - největší centrum zimních sportů v Orlických horách s vleky, lanovky. Zde najdete veškeré  zázemí pro lyžaře (skiservis, dětskou školičku, občerstvení, půjčovny lyží i SNB). 
  • Ski areál Olešnice v O.h. (tři vleky + dětský vlek, bufet).
  • Kačenčina sjezdovka u Chaty Juráška - Olešnice v O.h.
  • Běžky - Sedloňovský běžecký okruh, který prochází v těsném sousedství našich chalup a který je napojen na Orlickou magistrálu. Aktuální stav + mapu strojově upravovaných tratí najdete www.destne.info/bezecketrate/.
  • Ski areál Orlické Záhoří - nově otevřená sjezdovka v prosinci 2024 (čtyřsedačková lanovka, 1,7 km sjezdovka, napojení na hlavní hřebenovou běžeckou magistrálu, běžecký okruh pod sjezdovkou s umělým osvětlením.

Orlické hory nabízejí naprosto ideální podmínky pro běžecké lyžování všem návštěvníkům bez rozdílu věku. V současné době je strojově upravováno kolem 212 km tratí od mírně náročných až po takové, které uspokojí i zkušené běžkaře. Hlavní páteřní trasu tvoří z velké části Jiráskova stezka vedoucí po hřebenech Orlických hor kolem nejvyššího vrcholu Velké Deštné. Na této trase se mohou běžkaři vydat po značených trasách na okruhy, které nabízejí mnoho zajímavostí, a to přírodních jako je třeba Bukačka, nebo kulturních. Stojí za to navštívit napříkad pevnost Haničku, Kunštátskou kapli na hřebenbech Orlických hor nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. Turisté mohou využít i hraničních přechodů do Polska pro motoristy v Orlickém Záhoří a Bartošovicích v Orlických horách, nebo pro pěší, který je třeba u Masarykovy chaty na Šerlichu, kde se návštěvníci můžou i dobře nasytit. V Polsku lze využít upravovaných tratí napojených na běžecké tratě u nás, nebo uzavřených okruhů.

Běžecké tratě jsou upravovány dvakrát týdně a tam, kde to lze, vede souběžně jedna trať na klasiku a druhá pro bruslaře. Bruslaři nejvíce ocení okruhy v Orlickém Záhoří, které jsou na bruslení nejvhodnější a jako bruslařské jsou upravovány. Trasy jsou značené směrovkami oranžové barvy s uvedením kilometrů do cíle, na nástupních místech jsou i velkoplošné mapy.